Sıkça Sorulan Sorular

  • Home
  • /
  • Sıkça Sorulan Sorular

Markalarınıza ait briket mangal kömürleriniz doğal mıdır?

Evet, tüm markalarımıza ait briket mangal kömürlerimizin üretiminde yapılan tüm işlemler tamamen % 100 doğaldır. İşlem aşamalarında hiçbir katkı maddesi ve bağlayıcı madde kullanılmamaktadır.

Kömür üretiminiz için ağaç kesimi yapılmakta mıdır?

Hayır!!! Üretimde kullandığımız tüm hammaddeler geniş kapsamda çalıştığımız kerestecilerden temin edilmektedir ve geçmiş zamanlarda diskalifiye atık olarak depolama alanlarına atılmış ve unutulmuştur. Biz unutulmuş atıkları doğal bir enerji kaynağına dönüştürerek değerlendiriyoruz.

Kömürlerinizin yanma süresi nedir?

Kontrollü bir ortamda ilk yanma aşamasında 4-5 saat arasında yanmaktadır. Ancak briket kömür parçalarının uzunluğuna bağlı olarak ve doğru kullanım yöntemleri ile bu süreyi 7-8 saate kadar uzatabilirsiniz.

Kömür yakıldıktan sonra geriye kalan külleri nasıl değerlendirebiliriz?

Kömürden kalan küller bahçe işlerinde toprağa karıştırılarak nem dengesinin bulunmasını sağlar ve ekinlerin gübrelenmesine katkı sağlar. Topraktan gelen toprağa gider felsefesine dayanarak tüm kömürlerimiz Dünya’da çevreci olarak tanınmaktadır.

Briket mangal kömürleriniz nargile için kullanılabilir mi?

Tabi ki evet!!! Hatta çoğu Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinde yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Nargile tütününün gerçek tadını almanızı ve meyve aromalarını hissetmenizi sağlayarak nargilenizden aldığınız keyfe keyif katacaktır.